Dévaványa: Krisán — Szalai, Bakó, Séllei, Furka, Czakó, Somogyi, Adamecz, Kovács F. (Kálai), Molnár J. (Diós), Juhász.
Szarvas: Kiri — Darida, Kukovecz, Szikora, Filyó, Zima (Rafaj), Klimaj, Gulyás (Medvegy), Moldván, Zsíros, Nagy Sz. D.
Edző: Rétes Pál.

Gól: Adamecz az 51., ill. Klimaj (11-esből) a 75., Rafaj a 79. percben.
Jók: Adamecz, Kovács F., Juhász, ill. Nagy Sz., Moldván.

Tagai Attila: — Ezért a vereségért is keményen megdolgoztunk a jobb erőkből álló Szarvas ellen. Sajnáljuk közönségünket,
akiket nem tudtuk győzelemmel megörvendeztetni, pedig végig biztattak bennünket.

Rétes Pál: — A múlt hétvégi játékunk jelentős mértékben változott, sajnos nem pozitív irányba.
Ettől függetlenül a győzelem a csapatunk egységét mutatta.

Furár Tibor tudósítása:

Ezen a hétvégén annak a dévaványai csapatnak a vendégei voltunk amelyik egy remek ősz után, tavasszal igen gyengén szerepel, mindösszesen egy pontot tudott összegyűjteni az eltelt hat forduló alatt, ezzel szemben mi ez idő alatt tizenöt ponttal gazdagodtunk, nem volt tehát kérdéses mi a szándékunk a mai mérkőzésen. Esélyeshez méltóan nyitottunk, már a 2. percben Klimaj került nagy helyzetbe, de középről kapu fölé lőtt. Az első tíz percben kapujuk elé szorítottuk a hazaiakat, de ez az állapot nem tartott sokáig, vesztettünk kezdeti lendületünkből így kiegyenlítettebbé vált a játék, ami köszönhető volt a ki nem kényszerített, könnyedén eladott labdáinknak. Kirinek a 14. percben kellet először védenie, amikor egy távoli lövést tett ártalmatlanná. A 24.percben, egy szöglet után Furka fejelt centikkel a jobb kapufánk mellé. 30 perc telt el amikor Zima vállalkozott távolról, de Krisán nagy bravúrral hárította a kapuba tartó lövését. A 39. percben nagyon közel voltunk a gólhoz, de Zsíros beadása után Gulyás ajtó-ablak helyzetben a bal kapufa mellé fejelt, így gól nélkül térhettünk a félidei pihenőre. A második játékrész elején jött a hideg zuhany, amikor Adamecz találatával megszerezték a vezetést a ványaiak. 1-0. A gól mély ütésként ért minket, amelyből percekig nem tértünk magunkhoz, sőt talán ránk is számolhattak volna, ha az 59.percben kitörő Juhász lövését nem védi Kiri nagy bravúrral. A helyzet kimaradt, mi pedig továbbra sem találtuk a gólhoz vezető utat a lelkes, de már szemmel láthatóan az erejükkel lassan elkészülő ványaiakkal szemben. A percek vészes gyorsasággal teltek, helyzeteket továbbra sem tudtunk kidolgozni, viszont sikerül kiegyenlítenünk. A 75.percben egy lepattanó labdára Nagy D. indult, akit a hazai hálóőr a büntető területen belül elgázolt, a megítélt tizenegyest Klimaj a kapu jobb sarkába helyezte. 1-1. A remekül sikerült cseréknek köszönhetően pár perc múlva sikerült megszereznünk a győztes találatot is, ekkor Medvegy cselezgetett a tizenhatos sarkánál, majd beadásra szánta el magát, labdája Rafajt találta meg, aki a védők sűrűjében a kapu bal oldalába fejelt. 1-2. A hátra levő percekben a hazaiak már nem tudtak újítani, mi pedig megelégedtünk minimális előnyünkkel. A mérkőzés összefoglalásakor elmondhatjuk, hogy ezen a meccsen, nagyobb játék tudásunkat a Dévaványa lelkes játékával a 75.percig ellensúlyozni tudta, ezért minden elismerést megérdemel, mi viszont, ne szépítsük a dolgot igen gyengén játszottunk,de így is meg tudtuk szerezni a fontos három bajnoki pontot, ami a jó csapatok védjegye, egy régi dakota közmondással élve:”Nem az a lényeg, hogy ki halt meg, hanem az hogy mit öröklünk utána” Jövő héten a Mezőhegyesi csapat látogat otthonunkba, amely ellen lehetőségünk lesz visszavágni az ősszel tőlük elszenvedett vereségért.
Szarvasi jók: Nagy D.és Rafaj.

A jegyzőkönyv megtekintéséhez kattints a képre!