SZARVAS MEZŐKOV 60

Szarvasi FC—Mezőkovácsházi TE 6—0 (1—0)
Szarvas, 100 néző. V.: Benyovszki

Szarvas: Kiri (Petrovics) — Kovács S., Kukovecz, Szikora, Filyó, Gulyás (Medvegy), Stibán (Stanley), Szín, Moldván, Zsíros, Nagy Sz. D. Edző: Rétes Pál.
Mezőkovácsháza: Ipacs — Holecz (Megyeri), Bíró, Márkus, Tóth T., Zábrák, Túri, Bagyinszki (Földi), Hrabovszki, Hajdú, Balázs T. Játékos-edző: Bíró Tibor

G.: Gulyás a 14., az 56., Moldván a 48., Kiri (11-esből) a 80., Nagy D. a 85., Szín (11-esből) a 87. percben.

Jó: Kovács S., Filyó, Szín, Moldván, ill. Márkus, Hajdú.

Rétes Pál: — Érdekes szezonon vagyunk túl, melynek méltó befejezése volt a mai mérkőzés.

Bíró Tibor: — Ismét rúgattunk az ellenféllel négyet, ennek ellenére gratulálok a hazaiaknak.

Furár Tibor tudósítása:

A szezon utolsó fordulójában a mezőkovácsházi csapatot láttuk vendégül, ők már az eddigi fordulók alapján biztosították helyüket a megyei első osztályban, mi pedig az ötödik helynél lejjebb már nem végezhettünk, ezért egy tét nélküli találkozó várt ránk, lehetőleg szép búcsúval. A nagy forróságban az első percek tapogatózó játékkal teltek, a 13. percig a kapusoknak semmi dolguk nem akadt, ekkor Moldván passzolt Gulyáshoz, aki két testcsel után fordulásból, ballal öt méterről a jobb felső sarokba csavarta a labdát. 1-0. A korai gól általában jót szokott tenni a meccseknek, de a vendégeket nem nagyon idegesítette fel a bekapott találat, mi pedig megelégedvén a vezetéssel, inkább a labdabirtoklásra helyeztük a hangsúlyt, ezért a játékrész nagy részében látványos játékról nem beszélhettünk, zömében a két tizenhatos között zajlott a találkozó. Azért két lehetőséget feljegyezhettünk, a 26. percben Moldván átadását Szín rúgta kapu fölé, majd a 34.-ben Nagy D. visszagurítását Kovács lőtte 18 méterről kapura, de a kapus léc fölé tolta a nagy erejű löketet. A második félidő elejét rögtön góllal nyitottuk, a 48. percben Nagy D. adott be jobboldalról az alapvonal közeléből, labdája Moldvánt találta az ötösön, aki jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. Az 58. percben jött az újabb gólunk, Moldván a jobboldali szöglet zászlónál végzett el szabadrúgást, a kitűnő beívelés Gulyást találta magányosan, aki öt méterről fejelt a kapu közepébe. 3-0. Nem sokkal később Szín átadását Zsíros lőtte el keresztbe a kapu előtt, majd pár perccel később Moldván beadását Szín fejelte a felső lécre. Itt már azért a látványra is nagy hangsúlyt fektettek a fiúk, érezhető volt, hogy vannak még gólok részünkről a találkozóban. Jött is egy újabb a 78. percben, Medvegyet buktatták a büntető területen belül egy ártalmatlan szituációban a vendégvédők, a megítélt tizenegyest Kiri jobbal a jobb alsó sarokba lőtte. 4-0. A 83. percben a kovácsházi Bíró rövidre sikerült kapukirúgását Nagy D. leste le a tizenhatoson, majd egyet tolva a labdán 13 méterről, középről, jobbal, a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 5-0. Az utolsó találatunkat a 87. utolsó (?) percben szereztük, ekkor Szikora indította Nagy D.-t akit a vendég kapus buktatott a tizenhatoson belül, az újabb büntetőt Szín váltotta gólra, úgy hogy jobb lábas, középre tartó lövése a fekvő kapuson átgurult. 6-0. Ezután a játékvezető három perccel a vége előtt lefújta a meccset, igaz hogy utolsó forduló, igaz hogy kánikula, de akkor is, a digitális órák korában, ez azért egy kicsit gáz. A mérkőzésről elmondhatjuk, hogy az egy kicsit döcögősebb első félidő után egy parádés második félidőt láthattunk, remek egyéni teljesítményekkel kiegészítve, bár az ellenfél igencsak híján volt a motivációnak, de ebben a nagy melegben hat gólt összehozni, minden tekintetben dicséretes munka. Ezzel véget ért a tavaszi szezon, amelyben 30 pontot sikerült hozzátennünk az őszi 31 pont mellé, (ez is mutatja a két szezon kiegyenlítettségét) így, riválisaink tavaszi megtáltosodásának köszönhetően, ez az 5. helyhez lett elegendő. Talán lehetett volna szebb is, de valljuk meg, az őszi induláskor a sok probléma közepette, ezt az eredményt látatlanba elfogadtuk volna. Mindenkinek, aki részese a szarvasi futballnak , kellemes pihenést kívánok a nyári szünetben, augusztusban újra kezdjük. Szép volt fiúk, Csak a Szarvas! Szarvasi jók: Moldván, Gulyás, Szín, Szikora.