Szarvas, 500 néző. jv.: Benyovszki Z. (Czirok S., Petrovszki P.)

Szarvas: Kiri – Benczúr, Kukovecz, Szikora, Darida N. – Zima D., Bakró G., Nagy Sz. – Moldván K., Klimaj Z., Furár R. (Gulyás Á.) Edző: Rétes Pál

Kondoros: Szólik – Fodor M., Kasik P., Kajtár I., Borgulya T., Süli A., Harangozó K., Miklya, Hanyecz B., Zsíros P. (Lakatos E.), , Hanyecz H. (Vajgely Gy.). Edző: Fodor Sándor

Gólszerzők: Moldván K. 5′ illetve Lakatos E. 74′

Rétes Pál: — Sajnálom, hogy az adódó lehetőségeink közül csak egyet sikerült értékesíteni. Mezőnyben meggyőző játékot nyújtottak a vendégek, ennek ellenére a mérkőzéslabda előttünk adódott, egy olyan meg nem adott tizenegyes képében, amely még a vendégek szerint is az volt.

Fodor Sándor: — A korai gól után sokkal többet tettünk a győzelemért. Végig nyomás alatt tartottuk a visszahúzódó hazaiakat. Csapatunk mindent megtett a siker érdekében, de a második gólunkat nem tudtuk megszerezni.

Furár Tibor tudósítása:

A szezon első hazai mérkőzésén a jelenlegi bajnok, Kondorosi Te csapatát láttuk vendégül, a kistérségi derbi, mint mindig, ezúttal is szépszámú közönség előtt, remek futball időben kezdődött. Nem sokat vacakoltunk az elején, rögtön felvettük az utazó sebességet, a 3. percben Bakró lövése ment nem sokkal mellé. Az 5. minutumban máris nálunk volt az előny, ekkor Nagy D. a jobb oldalról adta be a labdát középre, ahol Moldván mellel maga elé tette, majd a kapust is kicselezve, öt méterről ballal küldte a kapuba. 1-0. Ez ám a nagyszerű kezdés. A 8. perc meghozta az első KOTE helyzetet is, Harangozó jobb oldali beadását Zsíros fejelte kapura, de Benczúr a gólvonalon állva hárítani tudott. A vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést, mi pedig visszahúzódva, kontra játékra rendezkedtünk be. A 13. percben egy megindulás után Bakró ugratta ki Nagy D-t a baloldalon, aki a tizenhatosra beérve lőtt, de ez nem okozott problémát Szóliknak. A 26. percben egyenlítési lehetőséget hagytak ki a vendégek, Miklya lövését védte Kiri, a kipattanót Fodor vágta rá, de óriási bravúrral, hálóőrünk ezt is hárítani tudta. A 36. percben Furár tizenhat méterről leadott erős, de középre tartó lövését védte a kondorosi kapus. A félidő hátralevő részében is a vendégek birtokolták többet a labdát, de különösebb veszély nélkül szövögették támadásaikat, védelmünk magabiztosan állt a lábán. A második játékrész nem hozott változást a játékban továbbra is a Kondoros irányította a játékot, de megint csak mi előttünk adódott az első lehetőség, az 53. percben Nagy D. jobbról adott be, labdáját Zima lekészítette Klimajnak, aki közelről, ígéretes helyzetben, tizenegy méterről kapu fölé lőtt. A 61. percben Kajtár szabadrúgását védte Kiri. Három percre rá Bakró tesztelte ugyancsak szabadrúgásból Szólikot, aki látványos védéssel hárította a 30 méteres löketet. A 67. percben Borgulya veszélyeztetett ballal, de kapusunk a helyén volt. A 70. percben eldőlhetett volna a rangadó, Furár a védők között kiugratta Nagy D.-t akit Hanyecz H. buktatott a büntető területen belül, a játékvezető sípolt, az asszisztens indult az alapvonalra, elfoglalni szokásos helyét a büntetőnél, ekkor viszont mindenki meglepetésére, a játékvezető kifele ítélt szabadrúgást, és hogy még óriási hibáját tetézze, csatárunknak adott sárga lapot műesésért. Itt jegyezném meg, hogy ezt a büntetőt csak Stevie Wonder nem adta volna meg… A 74. percben egyenlítettek a vendégek, Borgulya passzát Lakatos, Kirit átemelve váltotta gólra.1-1. A gól szemmel láthatóan kielégítette a vendégeket, akik visszavettek a nyomásból megelégedvén a döntetlennel. A 81. percben volt esélyünk, hogy újra vezetést szerezzünk, de sajnos nem éltünk vele, ekkor Klimaj labdájával Nagy D. lépett ki, de kilenc méteres, ballal leadott lövését védte a vendég kapus. A mérkőzésről elmondhatjuk, hogy megint csak egy változatos, jó iramú mérkőzést láthattunk, amely semleges szemmel nézve, a játék képe alapján a végeredmény megfelel a látottaknak mondom ezt úgy, hogy, a kondorosi mezőnyfölény ellenére a nagyobb helyzeteket mi hagytuk kihasználatlanul. Sajnos nem mehetünk el szó nélkül a játékvezető 70. percben elkövetet, súlyos, mérkőzést befolyásoló hibája felett, mert, a meg nem adott, jogos büntető mellet, a vétkes vendégjátékost sárga lappal kellet volna jutalmaznia, és mivel ez a második lett volna neki, így ki kellet volna állítania őt, ezáltal gól és ember hátrányban sokkal nehezebb dolga lett volna az utolsó húsz percben a Kondorosnak. No, de legyünk optimisták, tekintsünk előre, jövő héten Méhkerékre látogatunk, ahol a vendégcsapatoknak ugyan ritkán osztanak pontot, de vagyunk olyan erősek, hogy erre rácáfoljunk. Jók: Kiri, Szikora, Kukovecz, Moldván.