Békéscsaba, 90 néző. Játékvezető: Gyuga Zsolt (Flinta Z., Czirok S.)

Jamina: Borbély Z. – Barna D., Danczik P., Darányi D., Göblyös S., Nyúl G., Ulrich N., Faragó L., Bereczki Zs. (Kormány L.), Tóth Kovács T., Szűcs Z. (Gajdács M.).
Edző: Királyvári Károly

Szarvas: Kiri M. – Bakró G., Kukovecz D., Szikora M., Filyó T. – Zima D., Rafaj R. (Benczúr N.), Nagy Sz. (Gulyás Á.) – Moldván K., Klimaj Z., Furár R.
Edző: Rétes Pál

Gólszerzők: Szikora M. 18′ (öngól), Nyúl G. 40′ illetve Nagy Sz. 15′, Furár R. 42′

Kiállítva: Darányi D. 69′

Furár Tibor tudósítása:

Soros ellenfelünk a jaminai csapat öt hete nem talált legyőzőre, ami előre vetítette, hogy egy igen nehéz találkozó előtt állt csapatunk. Az előjelekhez képest már az első percekben, jó szokásunkhoz híven magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de akcióink többször lesen akadtak el, vagy a szélről belőtt labdákról késtek le középen a támadóink. Hozzá kell tenni, hogy a jól megszokott rövidpasszos játékunknak nem igazán feküdt a pálya talaja, amelyről bizony-bizony nem egyszer a guruló labda önálló életre kelt, és néha a játékosok álláig felpattant. A 15. percben szereztük meg a vezetést, ekkor Klimaj középről indította a jobboldalon kiugró Nagy Dávidot, aki pár lépés után, az ötös sarkáról jobbal kilőtte a hosszú sarkot. 0-1. Nem sokáig tartott az előnyünk, mert három percre rá Danczik jobboldali beadása Szikora lábáról a saját kapunkba került, öngól. 1-1. A 29. percben Furár fejese a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 37. percben Moldván 15 méteres lövését fogta a hazai kapus. Ahogy közeledett a félidő vége az addigi fölényünk még nyomasztóbbá vált, a hazaiak sorra vagdosták ki kapujuk elől a labdát. A 40. percben egy ilyen kósza előre ívelésre Nyúl csapott le, majd betört a tizenhatoson belülre, ahonnan fölé lőtt, de a közben becsúszó Bakró lábában (vagy egy göröngyben) megbotlott, Gyuga sporttárs egy kis gondolkodás után a tizenegyes pontra mutatott, és Bakrót sárgalappal jutalmazta. A büntetőt a sértett, jobbal a jobb alsó sarokba gurította. 2-1. Szerencsére még a félidőben sikerült az egyenlítés, a 42. percben Nagy D. adott be jobbról középre a védők gyűrűjében, és az érkező Furár tizenhat méterről, jobbal kilőtte a bal alsó sarkot. 2-2. A 45. percben Moldván baloldali beadását Furár perdítette öt méterről kapura, de Borbély hárított. Az első negyvenöt percben a Jamina azt az igen nagy bravúrt hajtotta végre, hogy egyetlen egy kapura lövésből (azt is büntetőből) kettő gólt sikerült szereznie, hát ilyen a mi szerencsénk. A második játékrészben jottányit sem változott a játék képe, a hazaiak foggal, körömmel őrizték kapujukat sok apró szabálytalansággal tördelték a játékot, és ezt retorzió nélkül tehették. Éreztük, hogy a betömörülő védelemmel szemben távoli lövésekkel lehetne operálni, de a lövéseinket vagy a védők blokkolták, vagy elkerülték a kaput. A 61. percben Furárt terítette le hátulról a kapus, majd a fordulásból leadott lövését hárította a jaminai hálóőr. A 69. percben megfogyatkoztak a lilák, ekkor a nagy lendülettel kilépő Nagy D.-t Darányi tarolta le, amiért megkapta a megérdemelt piros lapját. Ezek után az amúgy is nagy fölényünk nyomasztóvá vált, de a csabaiak állták a sarat. A 70.percben Furár középre fejelését az érkező Klimaj bólintotta kapura, de Borbély látványos vetődéssel védett. Vészesen teltek a percek, bár még rátettük egy lapáttal, igen izgalmassá téve a végjátékot, de ahogy ilyenkor lenni szokott, már semmi nem jött össze, sokat kapkodtunk nem volt türelmünk végig játszani az akciókat. A 87. percben Klimaj fejesét tolta a kapus a felsőlécre, a lehulló ismétlésből pedig Furár nem tudott gólt szerezni. Az utolsó percben még Gulyás került helyzetbe, de talán mondanom sem kell, hogy Borbély ezt is hárította, így maradt a hazaiakra nézve hízelgő döntetlen. Nehéz erről a találkozóról összegzést készíteni, mert a fiúk most is sokat tettek a győzelemért, de az utóbbi hetekhez képest egy jobb képességű, motiváltabb társasággal kerültek szembe, amelynek kapusa is nagy napot fogott ki. Végig kezünkben tartottuk a meccset, a két szerencsétlen gólra még az első félidőben reagáltunk, az egész második játékrész ott állt előttünk, sőt több mint húsz percet emberelőnyben játszottunk, mégsem sikerült megszereznünk az áhított egyetlen találatot, ami meggyőződésem, hogy elég lett volna a három pont megszerzéséhez. Sajnos megint veszni hagytunk két pontot, pedig egy győzelemmel, a többi eredmény ismeretében, megszilárdíthattuk volna a poziciónkat az élmezőnyben. Jövő hétvégén nagy csatára van kilátás, ugyanis a remek játékerőt képviselő Szabadkígyóssal mérkőzünk meg hazai környezetben az Erzsébet ligeti pályán. Jók: Nagy D., Furár.

Királyvári Károly: — A kiállítás után beszorított a Szarvas a kapunk elé, de a kapusunk több bravúros védésével és a csapat lelkes játékával sikerült az egyik pontot itthon tartanunk.

Rétes Pál: — Őrült mérkőzésen azt kaptuk, amire számítottunk. Meddő mezőnyfölényünket nem sikerült gólra váltani a jól tömörülő hazai csapat ellen.