Egy gólos győzelem a jó erőkből álló Kiskunfélegyháza ellen

• 2022.10.19.

Szombat délelőtt a Bács-Kiskun megyei I. osztályban szereplő Kiskunfélegyházi HTK csapatát fogadtuk az Erzsébet ligetben. A vendégek az elmúlt csonka szezont a 4. helyen zárták, míg egy évvel korábban bajnokok voltak – de nem vállalták a magasabb osztályú szereplést.

A mérkőzés 6. percében a 25-szörös válogatott Tököli Attila góljával vezetést szereztek a vendégek, de gyorsan sikerült az egyenlítés, fél óra elteltével pedig már 3-1 arányban vezettünk is. Azonban az utolsó negyed órában sikerült a vendégeknek a két gólos hátrányukat ledolgozni, így döntetlen állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőben mindkét mester több helyen is változtatott csapatán, a színvonal kicsit alább hagyott. A 72. percben Zima bombagólja pedig eldöntötte a találkozó végkimenetelét.

Szarvasi FC 1905 – Kiskunfélegyházi HTK 4-3 (3-3)
Szarvas, Erzsébet liget. Jv: Gyuga Zsolt

Szarvas: Kasik V. – Kiri M., Bány B., Polonszki P., Szikora M., Deli L., Zima D., Styecz M., Kriska N., Simon R., Viczián F.
Pályára lépett még: Rohony M., Varga I., Törköly T., Bakró G., Bozsó L., Mojzsis M.
Vezetőedző: ifj. Somogyi János

Szarvasi gólszerzők: Viczián F., Zima D. 2, Kriska N.

Fotók: Babák Zoltán (newjsag.hu)