Recap

Csapatunk három döntetlennel kezdte az idei bajnokságot, ami után a nyáron jelentős erősítésen átesett együttesünk vezetőedzője Sajben Gábor, a vezetőséggel közösen úgy gondolták, hogy külön folytatják útjaikat. Ennek a helyzetnek az orvoslására a kispadon a kedden kinevezett Klimaj Zoltán – Somogyi János edző duó vette át a csapat irányítását. A délelőtti mérkőzésen már-már látható volt, hogy az új edzői duó milyen elképzeléssel küldte pályára a csapatot, amelynek eredményeképpen Hanea passza után a 14. percben Furár szerezte meg a vezetőgólt. A félidő vége előtt Sindel duplázta meg az előnyünket a Zima sérülése miatt pályára lépő Jánovszki gólpassza után. A második félidőben is csapatunk irányította a játékot, az 56. percben Hanea egyéni villanása után már 3-0 állt az eredmény jelzőn. Néhány perccel később Zahorán játékvezető érthetetlen módon büntetőt ítélt a Füzesgyarmat javára, amelyett Selmeczi-Tóth hárított. A 69. percben Furár Róbert második góljával csapatunk már 4-0 arányban vezetett a tavaly még NB3-ban vitézkedő riválisa ellen. A 78. percben Szilágyi szépített Selmeczi-Tóth hibája után. A végeredményt a 81. percben Furár állította be, aki ezzel a góllal mesterhármast szerzett a mérkőzésen. Szarvasi FC 1905 – Füzesgyarmati SK 5-1 (2-0) Szarvas, Erzsébet liget – 200 néző. Játékvezető: Zahorán János (Medovarszki J., Mákos G.) Szarvas: Selmeczi-Tóth A. – Magyar M. (Kerekes S.), Pilán M., Polonszki P., Pilán R., Zima D. (Jánovszki L.), Cservenák Cs., Barna V. (Steinmacher T.), Sindel R., Furár R., Hanea M. (Takács J.) Vezetőedzők: Klimaj Zoltán, Somogyi János Füzesgyarmat: Fildan C. – Zs.Nagy B. (Vígh L.), Béres R., Kis Sz., Szabó R., Szilágyi J., Pálfi M., Lukács Zs. (Vámos A.), Bódis I. (Juhász G.), Pákozdi A. (Kiss B.), Kurucz J. (Jámbor N.) Szakmai koordinátor: Boros Tibor Gólszerzők: Furár R. 14′, 69′, 81′, Sindel R. 43′, Hanea M. 56′ illetve Szilágyi J. 78′ Edzői nyilatkozatok: Klimaj Zoltán, vezetőedző (Szarvasi FC 1905): – Kitaláltunk valamit a hét elején, ezt gyakoroltuk módszeresen. Erre építettük az edzéseket és a fiúk ezt meg is valósították. Gratulálunk Steinmacher Tomi bemutatkozásához! Boros Tibor, szakmai koordinátor (Füzesgyarmati SK): – Az idei leggyengébb játékot nyújtottuk amiatt, hogy hét-nyolc pályára lépő emberünk a saját maga szintjétől is elmaradt.