Szarvasi FC – Orosházi Rákóczi Vasas SE 3-3 (2-1)
Szarvas, 300 néző. Játékvezető: Zahorán J. (Viczián M., Kovács K.)

Szarvas: Kiri M. – Benczúr N., Kukovecz D., Szikora M., Filyó T. – Zima D., Bakró G., Nagy Sz. – Moldván K. (Gulyás Á.), Klimaj Z., Furár R.
Edző: Rétes Pál

Rákóczi: Lévai B. – Boros B., Németh G., Ludányi P., Sajti B. (Albert) – Szabó N. (Kánya P.), Simon R., Buza B. – Mazán N. (Tasi R.), Vili M. (Egry A.), Nyéki B.
Edző: Polyák László

Gólszerzők: Moldván K. 19′, Furár R. 21′, Klimaj Z. 55′ – büntetőből illetve Nyéki B. 17′, 52′, Tasi R. 48′

Kiállítva: Bakró 75′

Furár Tibor tudósítása:

Szombaton egy újabb, nem titkoltan a bajnoki címben reménykedő csapattal, az Orosházi Rákóczi csapatával találkoztunk, hazai környezetben. Az 5. percben a vendégek előtt adódott az első lehetőség, de Búza hét méterről Kiri kezébe emelt. Az első helyzetünk a 13. percben adódott, ekkor Furár 17 méteres gurítását védte lábbal Lévai. Alig, hogy véget ért az első negyedóra, megszerezték a vezetést a vendégek, Búza bal oldali beadása után, Nyéki egy lövő cselt követően, 7 méterről, ballal talált a kapunkba a 17. percben. 0-1. Nem telt el sok idő, és egalizáltuk az eredményt, a 19. percben Bakró indításával Moldván lépett ki, majd 8 méterről, a kiinduló kapus felett, jobbal, a jobb felső sarokba lőtt. 1-1. A 22. percben Furárnak sikerült három védőn keresztül verekednie magát, majd 8 méterről jobbal, a jobb alsó sarokba gurított, ezzel már nálunk volt az előny. 2-1. A 27. percben Benczúr eresztett el egy lövést 24 méterről, amit Lévai kiütött, a kipattanó viszont lesen találta a csatárainkat, és ez végett vetett az ígéretes lehetőségnek. A játékrészből még hátra levő időben változatos mezőnyjáték folyt, de már igazi helyzetek nélkül. A második félidő rémálom szerűen kezdődött, a 48. percben, Búza baloldali beadását, a hosszú oldalon egyedül érkező Tasi vágta közelről, jobbal a hálóba. 2-2. Alig telt el egy kis idő, és megint a vendégeknél volt az előny, az 52. percben Simon átadása után Nyéki lépett ki közel a félpályához a védők közül, majd a szóló után 14 méterről, középről, jobbal helyezett a kapu közepébe. 2-3. Erre szokták mondani, hogy bent maradtunk az öltözőben, de ahogy az első félidőben, úgy most is hamar sikerült válaszolnunk. Az 55. percben Zima ugratta ki Furárt a baloldalon, aki a tizenhatoson belül ütközött Némethtel, ami után a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Klimaj jobbal, a kapu jobb oldalába rúgta. 3-3. A 60. percben Nagy D. lövését Németh (ő nem kapus) kézzel hárította, de Zahorán nagyvonalúan továbbengedte a játékot.. Ezek után, ahogy az első játékrész második felében, úgy most is változatos mezőnyjáték folyt, apróbb lehetőségek ugyan akadtak mindkét oldalon, de komoly gólhelyzet nem alakult ki.. A 75. percben megfogyatkozott csapatunk, ekkor Bakrónak kellett után rúgásért elhagynia a játékteret. A végjátékban, ember hátrányban már semmi kockázatot nem vállaltunk, de a Rákóczi sem talált fogást rajtunk, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen. A találkozó kapcsán elmondhatjuk, hogy egy változatos, ámde közepes színvonalú mérkőzésen, azonos erők csatájában egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, ami után megszületett a hatodik döntetlenünk is. Az írott sajtóban (szóban előfordul) nem szoktam a játékvezetéssel foglalkozni, de Zahorán sporttárs ténykedése mellett nehéz elmenni szó nélkül. Már az első félidőben is sok apró tévedéssel borzolta a kedélyeket, de tevékenysége a második félidőben csúcsosodott ki, előbb könnyű síppal befújt egy 11-es majd miután elgondolkodott, kompenzációként egy teljesen jogosat (a fent említett kezezés) továbbengedett, hibát hibával helyre hozni nem ildomos, legalábbis ebben a sportágban, de talán a többiben sem. Az előnyszabályt, mint szót lehet hogy ismeri, de a pályán nem szívesen alkalmazza. A kiállításnál helyesen döntött, de ennek nem kellett volna bekövetkeznie, ha előzetesen következetesen bíráskodik. Egy szó mint száz, ez a két csapat képzettebb, tekintélyt parancsolóbb játékvezetőt érdemelt volna, ezeknek a kritériumoknak Zahorán nem felelt meg. A legközelebbi hétvégén Mezőkovácsházára látogatunk, ahol reményeink szerint, nem a döntetlenjeink számát fogjuk gyarapítani. Jók: Zima, Filyó.

Rétes Pál: — Remek első félidei teljesítmény után — annak ellenére, hogy nem szerettünk volna —, mégis az öltözőben maradtunk. A bekapott gólok után nagy energiát mozgósítottunk az egyenlítésért, ami sikerült, sőt a kiállítás után is adódtak gólszerzési lehetőségeink.

Polyák László: — Változatos, jó iramú mérkőzésen, mindkét csapat a győzelemért játszott. Szarvason nem sok csapat tud háromszor eredményes lenni, kár az első két kapott gólért, a büntetőt majd a videón megnézzük.