Szarvas, 200 néző. Játékvezető: Juhász Lajos (Belenka Zs., Sándor G.)

Szarvas: Kiri M. – Benczúr N. (Rafaj R.), Kukovecz D., Szikora M., Filyó T. – Zima D. (Bogdán P.), Bakró G., Moldván K. – Nagy Sz. (Gulyás Á.), Furár R., Klimaj Z. (András A.)
Edző: Rétes Pál

Tótkomlós: Szabó A. (Asztalos B,) – Balogh T., Kormányos K., Moszheim J. (Vetró A.), Veres F., Jámbor J., Bálint D. (László D.), Kiss B., Kovács I., Márki M., Lovas T.

Gólszerzők: Furár R. 4′, 19′, Bakró G. 25′ , 86′, Nagy Sz. 52′, Moszheim J. 26′ (öngól) illetve Kovács I. 80′

DSCF8251

Furár Tibor tudósítása:

A hatodik fordulóban az a tótkomlósi csapatot láttuk vendégül, amelyik a tavalyi szezonban öt ponttal megrövidített minket, ezért az eddigi szerény, nulla pontos teljesítménye nem adott okot arra, hogy könnyű mérkőzés elé nézzünk. Remekül előkészített játéktéren, nyarat idéző forróságban kezdődött a találkozó, amelynek 3. percében egy vendég szabadrúgást jegyezhettünk fel, de Bálint 24 méteres lövését Kiri védeni tudta. Aki késett egy kicsit az lemaradt a már megszokott, menetrend szerint érkező, korai találatunkról. A 4. percben Benczúr remek, jobboldali beadását Furár 7 méterről, jobbal látványos megmozdulással kilőtte a hosszú sarkot. 1-0. Pár perc múlva Furár átadásából Nagy D. 6 méterről leadott lövése a védőkről pattant szögletre. 19 perc telt el, amikor Furár két csel után, 17 méterről leadott jobblábas lövése vágódott a kapu bal oldalába. 2-0. A 25. percben Bakró 25 méteres, jobb lábbal igen jól eltalált szabadrúgásával már három gól volt az előnyünk. 3-0. Ami egy perc múlva négyre növekedett, ekkor Bakró labdáját Furár vitte le az alapvonalra a jobb oldalon, beadását pedig a menteni igyekvő Moszheim a saját kapujába perdítette, öngól. 4-0. Moldván passzából Klimaj került helyzetbe a 39. percben, de lövése után a védők tisztáztak. Szintén Bakró végezhetett el szabadrúgást 5 perccel a szünet előtt, de 27 méteres, nagy erejű lövését, hárította a vendégek hálóőre. Furár előtt adódott még egy lehetőség, amikor Benczúr beadását a jobb kapufára perdítette a 42. percben. A második félidőben is folytatódott az egyirányú forgalom a pályán a 47. percben Moldván beadása után Klimaj éles szögből leadott lövését védte a vendégek csere kapusa. Az 52. percben Furár jobboldalról belőtt labdáját Nagy D. lőtte 7 méterről jobbal a hálóba. 5-0. Tótkomlósi helyzetet jegyezhettünk fel az 56.percben, ekkor Lovas 9 méteres gurítását védte Kiri. Kevéssel utána Moldván jobboldali beadását, Furár éles szögből lőtte a kapusba. Ezek után egy kicsit lazítottunk a gyeplőn, már a vendégek is többször eljutottak a kapunkig, ennek bizonyságául Lovas lőtt nagy helyzetben 8 méterről kapu fölé a 69. percben. Kevéssel utána Furár ugratta ki Nagy Dávidot, akinek 6 méterről leadott lövése a jobb kapufa mellet hagyta el a játékteret. A meccs ezen időszakában is sorra dolgoztuk ki a lehetőségeket, de itt már hiányzott a koncentráció a befejezéseknél, a 74. percben Rafaj beadását Bakró csúsztatta fejjel a bal sarok mellé, a 76.-ban Moldván előre ívelését Furár mellel maga elé tette, de 15 méteres lövését kiütötte Asztalos. Tíz perccel a vége előtt megszerezték a becsület góljukat a vendégek, ekkor Kovács szép egyéni játék után 15 méterről emelt a kapu jobb oldalába. 5-1. Azért ügyeltünk rá, hogy a mienk legyen az utolsó szó a találkozón, a 86. percben Moldván Jobboldali szöglete Bakrót találta meg, aki egy igazítás után, jobbal, 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 6-1. A lefújás előtt 2 perccel még Bakró 23 méteres lövését jegyezhettük fel, ami kicsivel kerülte el a kaput . A meccset összegezve elmondhatjuk, hogy a találkozót végig magabiztosan uralva szemernyi esélyt sem adtunk ellenfelünknek, remek támadó játékunknak köszönhetően, helyzeteink töredékét értékesítve is magabiztos győzelmet arattunk, a mindvégig szimpatikusan játszó, betegségektől sújtott, jobb sorsa érdemes Tótkomlóssal szemben. Amennyiben ezt a formánkat át tudjuk menteni a jövő hétvégén esedékes vésztői találkozónkra, úgy minden esélyünk meg lesz arra, hogy onnan is három ponttal gazdagabban térjünk haza. Jók: Bakró, Furár, Szikora, Benczúr.

Edzői nyilatkozatok:

Rétes Pál: — Megnyugtató előnyünk birtokában visszább vettünk az első félidei játékunk ritmusából. Ennek ellenére megvoltak a gólszerzési lehetőségeink. Sajnos, újra bőkezűen bántunk velük.

Horváth Henrik: — A mai mérkőzésen örültünk, hogy ki tudtunk állni. Két alapemberünk beteg, hárman pedig sérülten vállalták a játékot, ami végig meglátszott. Ez nem mentség a helyezkedési hibákról kapott gólokra.