Vésztő, 150 néző. Játékvezető: Kocsondi Bálint (Rakonczás Zs., Petrovszki P.)

Vésztő: Kun T. – Lázár T., Zsilinszki M., Krajcs G. (Ihász E.), Rábai R., Pálinkás R., Papp D., Bessenyei L. (Kordó Cs.), Vámos A. (Lázár A.), Pap Zs., Petri Cs. (Szabó S.).

Szarvas: Kiri M. – Benczúr N., Kukovecz D., Szikora M., Filyó T. (Gulyás Á.) – Zima D., Bakró G., Nagy Sz. – Moldván K., Furár R., Darida N.
Edző: Rétes Pál

Gólszerzők: Pap Zs. 64′, Vámos A. 66′ illetve Furár R. 74′ és 84′

Furár Tibor tudósítása:

Legutóbb közel hat éve vendégeskedtünk Vésztőn, a létesítmény az eltelt évek alatt komoly változásokon ment keresztül, meg kell említeni, hogy előnyére. A több napos esőzés ellenére a körülményekhez képest korrekt játéktéren kezdődhetett a mérkőzés. A hazai csapat, ahogy egy otthonában játszó csapathoz illik, úgy kezdte a találkozót, alig telt el hét perc, máris kétszer tesztelték Kirit, először Petri ballábas, majd Krajcs 22 méteres jobb lábbal eleresztett lövését védte hálóőrünk. A 9. percben akadt először lehetőségünk, ekkor Furár labdájával lépett ki Nagy D., de nem tudott túl járni a hazai kapus eszén. A 15. percben Kukovecz ívelt fel a felezővonalról, a 16-oson belül felugró Furár a kimozduló kapus felett a felső kapufára bólintott, ahonnan az alapvonalon túlra pattant a labda. A 17. percben újra Krajcs próbálkozott 25 méterről, de Kiri védett. Az itt-ott kínálkozó lehetőségek ellenére nagyon gyenge volt a színvonal, lassú körülményes, de főként kapkodó volt a játékunk, a hazai védők játszi könnyedséggel hárították próbálkozásainkat, erőszakos középpályásai, pedig rendre megnyerték a párharcokat. A 39. percben Zima 28 méteres szabadrúgását védte üggyel-bajjal Kun. A félidő vége előtt 2 perccel Bakró jobboldali beadását Moldván éles szögből rúgta alig kapu fölé, így maradt a félidei eldöntetlen. A második félidőt lendületesebben kezdtük, de perceken belül újra minden a régi kerékvágásba került, pedig várható volt, hogy előbb-utóbb egy kontra befigyelhet. A 62. percben Benczúr jobboldali beadásáról késtek le középen a támadóink. A 64. percben megkaptuk a hideg zuhanyt , bár inkább eső formájában érkezett volna, Pap Zs. 14 méterről, ballal lőtt Kiri fölött a hálóba. 1-0. Boksz nyelven szólva még bennünk volt az ütés, amikor újabb találatot ért el a Vésztő, a 66. percben Bessenyei alapvonalról visszagurított labdáját Vámos rúgta jobbal 17 méterről a kapu jobb sarkába úgy, hogy az a kapufáról vágódott a hálóba. 2-0. Ekkor, egy eddig nem megszokott ténnyel álltunk szemben, ugyanis a szezonban még nem voltunk kétgólos hátrányban, tehát a feladat adott volt, megoldásra várt. Pár perc telt el és felocsúdtunk a gólok okozta sokkból, Bakró 9 méteres lövését még hárította a vésztői kapus, de a 74. percben sikerült a szépítés, ekkor Benczúr remek jobboldali beadására Furár érkezett, és öt méterről, jobbal, nagy erővel talált a hálóba. 2-1. A 77. percben talán kijelenthetjük, Petri eldönthette volna a találkozó sorsát, de szólója utáni 16 méteres lövését Kiri nagy bravúrral hárította. Ezekben a percekben már óriási fölényben voltunk, a hazaiak csak a cserék lebonyolítására szánt időben jutottak egy szusszanásnyi levegőhöz. A 84.percben sikerült kicsikarnunk az egyenlítő találatot, Nagy D. 8 méteres fejese után a labda még kipattant a kapusról, de a jó helyen tartózkodó Furár 2 méterről, jobbal, a kapu bal sarkába lőtte azt. 2-2. Már a hosszabbítás percei teltek, amikor Bakró adott be jobbról, labdája egy fejről Furár elé került, akinek közeli lövése elakadt a hazaiak kapusában, ezzel véget is ért a találkozó. Mindent mérlegre téve a mai mérkőzésen a szezon leggyengébb játékát nyújtva, megint veszni hagytunk kettő pontot, amit igen nehéz lesz pótolni, sajnos az egész mérkőzésen, de különösen az első hatvan percben nem találtuk a játékunk megszokott ritmusát, tudásunk töredékét adtuk, egy lelkes, szervezett, és igen motivált Vésztővel szemben. Sajnos meg kell jegyezzük azt a sajnálatos tényt, hogy az eddig lejátszott fordulók alatt mindig sikerült az aktuális ellenfelünknek a hálónkba találnia. Jövő héten, hazai környezetben az Orosházi Rákóczi csapatát látjuk vendégül, amelyen csak a három pont megszerzése jelenthet valamelyest gyógyírt erre a felejthető találkozóra. Jók: Szikora, Furár.

Brlázs Gábor: — Reális eredmény született, de hiányérzetem van, mert kettő-nullról meg kell nyerni egy mérkőzést. Javulunk, de kilencven percet még mindig nem bírunk erővel.

Rétes Pál: — Sajnos nem tudtuk megismételni az előző heti teljesítményt. Az első félidőben végig rossz felfogásban játszottunk, sőt a másodikban is, csak a bekapott gólok után nyújtottuk azt, amit az elejétől kellett volna.