Furár utolsó perces gólja 3 pontot ért Dévaványán

Dévaványa, 150 néző. Játékvezető: Telek András (Belicza B., Tóth I.)

Dévaványa: Krisán K. – Szalai B., Bakó B., Séllei L., Marton L., Somogyi T., Czakó I., Kéki Cs., Kovács F. (Kovács Gy.), Ernyes R., Adamecz I.

Szarvas: Kiri M. – Rafaj R., Kukovecz D. (Kiri B.), Szikora M., Filyó T., – Bakró G., Zima D., Gulyás Á. (Moldván K.) – Nagy Sz., Klimaj Z. (Benczúr N.), Furár R.
Edző: Rétes Pál

Gólszerzők: Kéki Cs. 43′, Kovács F. 83′ illetve Furár R. 13′, 90′, Nagy Sz. 41′

Kiállítva: Séllei L. 67′ (utolsó emberként elkövetett szabálytalanság) illetve Szikora M. 81′ (második sárga lap után)

Furár Tibor tudósítása:

A bajnokság számunkra utolsó fordulójában, a pályaválasztói jog megcserélése végett, újból idegenben, Dévaványán próbáltuk begyűjteni a fontos pontokat. Csapatunk a fekete színű szerelésében lépett pályára, ezzel adózva a napokban tragikus hirtelenséggel, autóbalesetben elhunyt szurkolótársunk, Skita Zoltán emlékének. Nem sokat kellett várni az első helyzetre, ami a 3. percbe a hazaiak előtt adódott, ekkor Adamecz közeli lövését védte Kiri elvetődve. Az első lehetőségünket kihasználva a 13. percben megszereztük a vezetést, Gulyás adott be jobb oldalról szögletet, ami remekül csavarodott középre, Furár érkezett középen jó ütemben, és tizennégy méterről a kapu bal felső sarkába fejelte a labdát. 0-1. A megszerzett találatunk után kiegyenlített, helyzetek nélküli mezőnyjátékot láthattunk, nem igazán tudtunk fölényt kiharcolni, kapkodva építettük fel támadásainkat, sokszor céltalanul ívelgettük fel a labdát, ami az olykor viharos erejű szélben ritkán jutott el a címzetthez. Közeledett a félidő vége, amikor a 41.percben Bakró indításával Nagy Dávid lépett ki a baloldalon, egy védő mellett elhúzott, majd higgadtan, nyolc méterről, jobbal, kilőtte a hosszú sarkot. 0-2. Kétgólos előnyünk hamar felére csökkent, a 43. percben egy labdavesztés után Kéki indulhatott meg a kapunkra, majd egy lövőcselt követően, 13 méterről, ballal, a kapu közepébe helyezett. 1-2. Így egy gólos előnnyel térhettünk a félidei szünetre, ami meglepően karcsúra sikerült, ugyanis kilenc perc után máris kezdődhetett a második játékrész. Ami rögtön egy lehetőséggel indult a 46.percben, ekkor Nagy D. cselezte át magát pár védőn, de nyolc méteres lövését Krisán hárította. A folytatásban tovább gyűrte-gyömöszölte egymást a két csapat, a mindkét oldalon elszórt rengeteg labdának köszönhetően csapkodó volt a játék, a színvonal ez által igen alacsony. A 65. percben Moldván jobb oldali beadását Furár középen csúsztatta meg fejjel, de a hazai kapus védeni tudott. A 67. perben jártunk, amikor Nagy D. lépett volna ki középen, de Séllei lerántotta, amiért a játékvezető kiállította a Dévaványai játékost. A megítélt szabadrúgást Moldván lőtte kapura, de a labda jobb kapufa mellet hagyta el a játékteret. A kiállítás után felszívta magát a hazai csapat, nem tudtunk élni azzal, hogy eggyel többen vagyunk, helyzeteket sem sikerült kialakítani, soványka előnyünkkel már a meccs végét vártuk. A 83. percben hazai bedobás után Ernyes csuklott össze a tizenhatoson belül, miután Telek a tizenegyes pontra mutatott, majd a vélt vétkes Szikorát második sárga lappal kiállította. Nevetséges ítélet volt mindkettő, de nagyon nem mulattunk rajta, mert a büntetőt Kovács F. a kapu közepébe lőtte. 2-2. Vészes gyorsasággal kezdet szaladni az eddig vánszorgó idő, próbáltunk ritmust váltani, de nem sikerült a hazai kapu közelébe jutnunk, sőt, a 87. percben Adamecz hibázott talán meccslabdát, miután bal lábas lövése elkerülte a kapunkat. Már a 90. percben járt az óra mutatója, amikor Moldván baloldali szabadrúgását egy pattanás után, Furár hét méterről, ballal lőtte a kapu bal oldalába. 2-3. A három perces hosszabbítás után a játékvezető lefújta a találkozót. Összegzésként elmondhatjuk, hogy ezen a meccsen sajnos nem játszottunk jól, de a jó csapatok ismérve, hogy gyengén játszva is győzni tud, jelen esetben ez történt. Ahogy a legutóbbi tavaszi ványai meccsünkön, úgy most is, a végjátékban sikerült a magunk javára fordítani az eredményt, ugyanakkor meg kell dicsérni a Dévaványai csapatot is, amely mindent elkövetett, hogy pontot raboljon tőlünk, ahogy azt már több élcsapattal is megtette. Nem emlékszem arra, hogy egy félszezont mikor sikerült veretlenül végigjátszanunk, ez most megtörtént, gratuláció jár ezért a csapatnak. Ahogy már említettem számunkra befejeződött az őszi szezon, így azt sem tudjuk, hol végzünk a tabellán a záráskor, (3. vagy 4.) mivel az utolsó fordulóban szabadnaposak leszünk. Igaz nem minden játékosunk áll le, mert többüket számításba veszik Békés megye amatőr válogatottjában, így a hónap végén, Kecskeméten sorra kerülő, öt megye részvételével lezajló selejtezőben még pályára lépnek. Hosszú 113 nap után tavasszal újra folytatjuk. Jók: Filyó, Furár.

Edzői nyilatkozatok:

Tagai Attila: — Null—kettő után nagyot küzdve ember hátrányban visszajöttünk a meccsbe. Amikor egy kis szerencsével akár vezethettünk is volna, ahelyett az utolsó pillanatokban mi kaptuk a vesztes találatot. A meccs összképe alapján talán a döntetlenre rászolgáltunk volna.

Rétes Pál: — Nehezen tudtunk alkalmazkodni a pálya talajához, ráadásul rengeteg egyéni hibát is elkövettünk, az utolsó pillanatban azonban a szerencse mellénk állt.