Szarvasi FC – Szabadkígyósi SZSC 3-2 (1-0)
Szarvas, 200 néző. Játékvezető: Barta Tibor (Petrovszki P.. Mezei M.)

Szarvas: Kiri M.- Rafaj R. (Benczúr N.), Kukovecz D., Szikora M., Filyó T. – Zima D., Bakró G., Nagy Sz. – Moldván K., Klimaj Z. (Gulyás Á.), Furár R.
Edző: Rétes Pál

Szabadkígyós: Farkas Zs. – Farkas V., Farkas F., Futaki K., Ferenczi A. (Ekker A.), Murvai D. (Szabó Z.), Mazán A. (Cseke T.), Grim L, Török Sz., Frankó M., Milek B.
Játékosedző: Futaki Krisztián, Cseke Tamás

Gólszerzők: Nagy Sz. 11’, 48’, Kiri M. 90’ (büntetőből) illetve Török Sz. 57’, Farkas F. 68’

Kiállítva: Moldván K. 81’ (második sárgalap után)

IMG_5242

Furár Tibor tudósítása:

A 12. játéknapon az a Szabadkígyósi csapat volt az ellenfelünk, amelyik remekül kezdte a bajnokságot, de az utóbbi három meccsén nyeretlen maradt, így égetően szüksége volt pontra, pontokra, hogy az élmezőnyben tudjon maradni. Ennek megfelelően is kezdték a meccset, már a 2. percben beszorítottak minket, és egy akción belül többször is megcélozták a kapunkat, miután csak nagy nehézségek árán sikerült felszabadítanunk. A kezdeti lendületük nem tartott soká, hamar kiegyenlítetté vált a találkozó. A 10. percben Nagy D. lövése kerülte el a laput. A 11. percben Furár indította a jobboldalon Nagy D.-t, aki két védő között kilépet, majd az ötös sarkáról jobbal a hosszú sarokba lőtt. 1-0. A gól után több területet engedtünk vetélytársunknak, akik kulturáltan építgették támadásaikat, de helyzetekig nem jutottak, igaz hogy egy Nagy D. lövésen kívül mi sem jegyezhettünk fel említésre méltó eseményt. A 29. percben viszont nagyon közel kerültek az egyenlítéshez a vendégek, ekkor Milek lépett ki a labdával a védőink között, majd nyolc méterről a bal kapufát találta telibe. Közeledvén a félidő végéhez egyre nagyobb erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében a Kígyósiak, a 43. percben Milek nyolc méterről leadott lövését hárította Kiri. Az utolsó percek, ahogyan az elsők, szintén a vendégeké voltak, de előnyünket sikerült megtartani a játékrész lefújásáig. Alig hogy elkezdődött a második negyvenöt perc, megdupláztuk az előnyünket, a 48. percben Furár balról vezette középre a labdát, majd a tizenhatosra érve jobbal megcélozta a kaput, a jól eltalált lapos lövést Farkas Zs. csak kiütni tudta éppen Nagy D. elé, akinek nem okozott problémát öt méterről a kapuba helyeznie. 2-0. Az 51. percben Bakró tizenhét méteres lövése kerülte el a kaput. Az 57. percben faragtak a hátrányukból a Szabadkígyósiak, ekkor Török egy szép csel után tisztára játszotta magát,(közben a kezét is érintette a labda) és tizenegy méterről a kapu jobb sarkába helyezett. 2-1. A vendégeket felhozta a gól, az amúgy is erős középpályás soruk a becserélt Csekével még veszélyesebb lett, ezáltal az addig sem unalmas találkozó igazán élvezetessé vált. A 61.percben Bakró jobboldali beadását a hosszú oldalon érkező Rafaj fejelte mellé. A 63. percben Furár középről tette ki balra a labdát Moldvánnak, aki kicsivel a bal kapufa mellé helyezett. A 68. percben Barta sporttárs, ki tudja milyen gondolattól vezérelve, szabadrúgást ítélt a vendégek javára harminc méterre a kapunktól, a letett labdát Cseke ívelte középre, és a jókor érkező Farkas F. pedig a kapuba bólintott. 2-2. A 77. percben Klimaj fordulásból leadott, látványos lövését védte Farkas Zs. A 78. percben Milek előtt adódott lehetőség, de hét méterről fölé lőtt. A 81. percben Moldván remek labdájával Furár lépett ki a baloldalon, már a tizenhatoson belül járt, amikor a kivetődő kígyósi kapus elhúzta a lábát, ez az esetek 99%-ban büntetőt ér, de nem ma, és nem Bartánál, ugyanis a játékvezető kifele ítélt szabadrúgást, és csatárunkat sárga lappal jutalmazta műesésért. Ezek után, hogy óriási hibáját tetézze, Benczúrnak, és Moldvánnak (akik magyarázatot kértek az érthetetlen ítéletre) is felmutatta a sárga kártyát, mivel ez Krisztiánnak a második volt, így a kiállítás sorsára jutott. Emberhátrányban is megpróbáltuk a magunk javára fordítani a meccset, ami a 90. percben sikerült is, ekkor Zima indította Nagy Dávidot, akit Farkas Zs. a pár perccel ezelőtti megmozdulását megismételve, a tizenhatoson belül földre vitt, és ami nagyon lényeges, ezt már Barta Úr is tizenegyesnek látta, a jogosan megítélt büntetőt Kiri higgadtan helyezte a hálóba. 3-2. Az ezt követő hosszabbításban már lényeges esemény nem történt, így győztesen vonulhattunk le a pályáról. Összegzésként elmondhatjuk, hogy végre egy rangadót tudtunk megnyerni, amelyet egy magas színvonalú, izgalmas mérkőzésen, a helyzeteinket jobban kihasználva, az utolsó tíz percben emberhátrányban játszva, megérdemelten értünk el, ezzel megszerezve a számunkra oly fontos három bajnoki pontot. Jövő hétvégén, az utóbbi időben minket sokszor megtréfáló, Mezőhegyes otthonába látogatunk. Jók: Nagy D., Kiri, Szikora.

IMG_6066

Rétes Pál: — Végig nagy küzdelem jellemezte a találkozót, amelyből megérdemelten, mi kerültünk ki győztesen. Sajnálatos, hogy újra nem a csapatok voltak a mérkőzés főszereplői.
Futaki Krisztián: — Hétről-hétre mindig sajt magunkat hozzuk nehéz helyzetbe, így az eredménytelenségünket is magunknak köszönhetjük.

A mérkőzésen készült képeket IDE kattintva érheti el.