Frühwald-Jamina SE—Szarvasi FC 2—5 (1—4)

Jamina: Pribelszki — Kerekes, Danczik (Ursz), Papp D., Ulrich (Dowidat), Hídvégi, Göblyös, Barna, Tárnok, Darányi, Nyúl.
Edző: Királyvári Károly.
Szarvas: Kiri — Kovács S., Kukovecz, Szikora, Filyó, Gulyás (Stanley), Rafaj (Bogdán), Klimaj, Moldván, Zsíros, Nagy D. (Medvegy).
Edző: Rétes Pál.

G.: Nyúl a 10., Göblyös az 55.,  ill. Nagy D. a 8., 27., Klimaj a 39., a 43., Gulyás a 47. percben.
Jó: Göblyös, Darányi, Kerekes, ill. Moldván, Klimaj, Rafaj.

Királyvári Károly: — Az első félidőben fegyelmezetlenül játszottunk, a fordulás után a gólhelyzeteknél rossz döntéseket hoztunk.
Rétes Pál: — Jól kezdtük a mérkőzést, meggyőző mezőnyjátékunk a második félidő huszadik percétől kapkodóvá vált. Ettől függetlenül a győzelmünk nem forgott veszélyben.

Furár Tibor tudósítása:

Messzire kell visszamenni az időben ahhoz, hogy Jaminában vesztesen hagytuk el a játékteret, legutóbb 2007-ben történt ez meg velünk, ennek a ténynek, és a két csapat jelenlegi tudás szintje alapján, egyértelműen győzelmi szándékkal léptünk pályára. Bántóan kevés néző előtt, már a 7. percben vezetést szereztünk, Klimaj gondolt egyet, és 20 méterről megcélozta a kaput, a középre tartó erős lövése után a labda a kapus segítségével került a felső lécre, ahonnan az egyedül érkező Nagy D. elé pattant, akinek nem okozott problémát jobbal a kapuba találnia. 0-1. Vezetésünknek nem sokáig örülhettünk, mert a 10. percben, Hídvégi jobboldali beadásába Filyó kézzel ért bele a 16-oson belül, amiért a hazaiak büntetőt kaptak, amit Nyúl végzett el, és jobbal magabiztosan a jobb alsó sarokba helyezett. 1-1. Megint csak nem sokáig kellett várni az újabb eseményre, a 16. percben Moldván adta be balról a labdát, de a középen érkező Klimajt lerántották a kapu előterében, ez is 11-es, amit a sértett végzett el, de erős lövése a kapu felett hagyta el a játékteret, az eredmény tehát nem változott. Itt kell megjegyezni, hogy ugyan nem sok telt el még a meccsből, de az eddigi játék képe azt mutatta, hogy a győzelem megszerzéséhez nem fog hiányozni ez a kimaradt büntető. A 24. percben jártunk, amikor Zsíros indította a jobb oldalon Nagy D.t, aki úgy vette át a labdát, hogy azzal a mozdulattal már helyzetbe is került, majd tíz méterről a kifutó kapus felett jobbal, a jobb felső sarokba lőtt. 1-2. Nem sokkal ezután Moldván lőhetett 20 méterről szabadrúgást, de lövése kapu fölé szállt. A 35. percben újabb gólnak tapsolhattunk, Gulyás, Zsíros, Klimaj volta labda útja, és az utóbbi jobbal, 10 méterről talált a kapu közepébe. 1-3. Ezután a hazaiak heves reklamálásba kezdtek, mert szerintük a gól előtt Klimaj hozzáért Kerekeshez, miután az összecsuklott, és a földön maradt. Az eddig barátságos hangulatú mérkőzés ezek után megváltozott, a hazaiak a játékvezető minden további ítéletét fennhangon kommentálták, amiben leginkább Nyúl járt az élen. A szövegeléssel elfecsérelt energiájukat talán inkább futásra kellett volna fordítaniuk, mert ennyire kevés mozgással (az amúgy jó képességű játékosokkal) a megye 1-ben sem lehet megélni (illetve meg lehet, de csak ennyire). A félidő előtt, a 43.percben Nagy D. a jobb oldali beadása Klimajt találta meg, aki mellel maga elé tette a labdát, majd fordulásból, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1-4. Ezzel a találattal tehát megnyugtató előnnyel térhettünk pihenőre. A második játékrészt rögtön góllal nyitottuk, a 48. percben Moldván középről passzolt a bal oldalon érkező Gulyás elé aki jobbal, 14 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1-5. Ezzel a találattal végleg lezártuk a mérkőzést, és sajnos a továbbiakban energia takarékos üzemmódba kapcsoltunk. Ennek eredménye kép, Nyúl került szembe kétszer is rövid időn belül Kirivel, de eltotojázta a lehetőségeit. Az 58. percben megint Ő volt a főszereplő, lövését még Kiri védte, de a kipattanót Göblyös 20 méterről az üres kapuba lőtte. 2-5. A gól felhozta a hazai csapatot, a futó kedv is javult (volt hova) ezáltal többet birtokolták a labdát és sorban dolgozták ki a helyzeteiket, Kirinek kellett megint főszerepet vállalnia amikor Göblyös lábáról szedte le a labdát nagy helyzetben, majd Nyúl lőtt kapusba, nem sokkal később kicsivel kapu mellé. Részünkről sajnos már nem akadt említésre méltó esemény a továbbiakban. Összegzésként elmondhatjuk, hogy az első félidei meggyőző, gólra törő játékunknak köszönhetően olyan előnyre tettünk szert, amit a második félidei gyengébb teljesítményünkkel sem tudtunk úgy elrontani, hogy a hazaiak szorossá tudták volna tenni ezt a találkozót. Ezzel a győzelemmel továbbra is az 5. pozíciót foglaljuk el a tabellán, ugyanis riválisaink is egyaránt három ponttal gazdagodtak. Jövő héten ismét idegenben, a már bajnok Kondoros otthonában lépünk pályára, nagy szükségünk volna pontra, de inkább pontokra, ahhoz hogy az áhított 3. helyet meg tudjuk szerezni a végén, mit mondjak, nem lesz egyszerű feladat. Szarvasi jók: Kiri, Klimaj, Nagy D., Gulyás.

A jegyzőkönyv megtekintéséhez kattints a képre!