Szarvasi FC – Körösladány MSK 1-1 (1-1)
Szarvas, 200 néző. Jv.: Barta T. (Szokola J., Halma S.)

Szarvas: Kiri M. – Benczúr N., Darida N., Szikora M., Filyó T. – Zima D., Bakró G., Nagy Sz. – Moldván K. (Gulyás Á.), Klimaj Z., Furár R.
Edző: Rétes Pál

Körösladány: Vastagh Zs. – Juhász D., Kádár L., Viczián D., Kukla Zs. – Bakos J. (Laczkó Sz.), Bagdi Cs. (Novák L.), Molnár J. (Komódi B.), Papp Zs. – ifj. Somogyi, Laksteter J.
Edző: Somogyi János

Gól: Nagy Sz. 6′ illetve Laksteter J. 41′

Furár Tibor tudósítása:

Ezen a hétvégén, hazai pályán azt a körösladányi csapatot láttuk vendégül, amely az ezt megelőző fordulóig az első helyet foglalta el a tabellán. Remekül kezdtük a mérkőzést, ahogy a legutóbbi hazai meccsünkön a KOTE ellen, úgy most is már a 6. percben vezetést szereztünk, ekkor Bakró mélységi passzát Nagy D. kapta kilépve a védők között, majd a kapus mellet elhúzva, hét méterről, ballal a kapu közepébe lőtt. 1-0. Ez után is támadásban maradtunk, a játék túlnyomó részt a vendégek térfelén zajlott. Az első negyedóra végén, Moldván baloldali szögletét Furár fejelte közelről kapura, de a ladányi védők a gólvonalon állva felszabadítottak. A Körösladány első helyzetére a 26. percig kellet várni, ekkor Somogyi szokásosan nagy bedobása az ötösön belül álló, felszabadítani igyekvő Benczúr lábáról perdült a kapufa mellé. A 30. percben Moldván beadását Nagy D. fejelte tizennégy méterről kapura, de a labda a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe. Remekül játszottunk, több jó egyéni teljesítménnyel kiegészítve, érett a második gólunk, ami létfontosságú lett volna ebben a szakaszban, ismerve a további fejleményeket. A játékrész harmadik harmadára kezdtek éledezni a vendégek, a 32. percben egy baloldali kiugratás után Papp lefutotta védőjét, majd közeli ballábas lövését védte Kiri. Kezdett kiegyenlítetté válni a meccs, egyre több hiba csúszott a játékunkba. Ennek eredménye ként a 41. percben egyenlítettek is a vendégek, Papp baloldali beadása Lakstetter elé került, akinek tizenöt méteres, ballal, ravaszul takarásból ellőt labdája előbb jobb kapufáról a bal kapufára, onnan pedig a hálóba pörgött. 1-1. A szünet előtt még Lakstetter huszonöt méteres szabadrúgása ment kapu fölé. A második játékrész első harmada nem hozott változást a játékba, kiegyenlített, váltakozó irányú játék folyt, különösebb lehetőségek nélkül. A 67. percben Juhász lépett ki a baloldalon, már csak Kirivel állt szemben, de tizenhárom méteres lövése centikkel a jobb kapufa mellet hagyta el a játékteret. A 76. percben Gulyás tizennyolc méteres lövése ment kicsivel kapu fölé. Rá két perccel később Bakró átadása találta meg Benczúrt Ő egyből középre fejelt Klimajhoz, aki a védők szorításában hét méterről lőtt fölé. A 87.percben óriási lehetőségünk volt arra, hogy itthon tartsuk a három pontot, ekkor Furár vitte jobb oldalon az alapvonalig a labdát, befele húzott, de az ötösön belüli passzába beleléptek a védők, majd a leperdülő labdát Vastag felkapta. Az utolsó percben még Nagy D. révén megindultunk a ladányi kapu irányába, de az ígéretes támadást, már nem tudtuk végig vinni, mert Barta Úr lefújta a találkozót. Ezen a meccsen a csapatnak két arcát láthattuk, a szebbiket az első fél órában, a másik, kevésbé szebbet a további egy órában. Sajnos ezért a kettősségért pontokkal fizettünk, talán, ha a parádés első félórában sikerül bevinnünk a második találatot, elbírtuk volna a továbbiakban mutatott gyengébb teljesítményt is, de nem sikerült, így egymás után harmadszor is egy pontot írnak a csapat neve mellé. A méhkeréki meccsen az iksz teljesen vállalható, de a két hazai meccsünkből az egyiket illett volna megnyerni, ha komolyabb célokért szeretnénk küzdeni, mert a három pontos rendszerben a sorozatos döntetleneknek csekély az értékük. Meg kell említenünk, hogy mind három találkozón mi szereztük meg a vezetést, de egyik meccsen sem sikerült tőkét kovácsolni belőle, mert az ellenfelek mindannyiszor kiegyenlítették azt. Az elkövetkezendő hétvégén szintén a bajnoki címet célba vevő Füzesgyarmat vendégei leszünk, ahol ugyancsak nem lesz egyszerű a feladatunk. Jók: Filyó, Zima.

Edzői nyilatkozatok:

Rétes Pál: — A első félidő meggyőző játékát talán a végén bekapott gól miatt nem tudtuk megismételni. Az utolsó negyedórára felébredtünk és nagy nyomás alá helyeztük vendégeinket. Azért, hogy a győzelmet nem sikerült megszereznünk, csak önmagukat okolhatjuk a három kapufa és a számos kihagyott helyzet miatt.

Somogyi János: — Az első félidőben nagyon gyengén futballoztunk. A folytatásban megtaláltuk a játék ritmusát, így az eredményt igazságosnak tartom.