Szarvas: Kiri — Darida (Stibán), Kukovecz, Szikora, Filyó, Zima, Klimaj, Medvegy (Gulyás), Moldván, Zsiros, Nagy D
Edző: Rétes Pál

Mezőhegyes: Vígh — Dócza, Mátó (Nagy Sz.), Dajcs, Karancsi G. (Kasik), Kovács Z., Boros, Szlovák (Kormányos), Karancsi N., Ács, Kovács R.
Edző: Mákos Árpád.

Kiállítva: Kovács Z. (utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért) a 16. percben.

G.: Moldván a 38., Zsiros a 65., ill. Mátó a 10., Ács a 30., Dajcs a 48., Szlovák a 63. percben.
Jó: Zima, ill. Vígh, Kovács R., Boros, Ács

Rétes Pál: — Az első megpattanó labdából született gól után próbáltunk változtatni az addigi álmos játékunkon. Sajnálatos módon a kiállítás miatt egy veszélyes taktikát választva mentünk az eredmény után, de nem találtuk a kontrajáték ellenszerét. Megérdemelt vendégsiker.

Mákos Árpád: — Le a kalappal a csapat előtt! Hetvenöt percet tíz emberrel játszva, fegyelmezetten, motiváltan és létszámhátrányban is megérdemelten szereztük meg a három bajnoki pontot.

Furár Tibor tudósítása:

Ezen a hétvégén a tavasszal remek formát mutató Mezőhegyesi SE-t láttuk vendégül. Az utóbbi időben velük szemben nem igazán jó a mérlegünk, az utolsó három egymás ellen lejátszott mérkőzésen ugyanis egyaránt vereséget szenvedtünk. Nem kezdődött jól számunkra a meccs, Medvegynek már a 6. percben fejjel kellett tisztáznia a bal kapufa mellől. Sajnos a vendég gól sem váratott sokáig magára, a 10. percben Mátó a kapott labdával megindult középen, majd 16 méterről lövésre szánta el magát, ami az elé vetődő Szikorán megpattanva a jobb alsó sarokban kötött ki. 0-1. Nagy esélyt kaptunk a sorstól a 17. percben, ekkor Nagy D. tört ki egyedül két védő szorításában, de húsz méterre a kaputól Kovács Z. buktatta, amiért mi szabadrúgást, a vendégjátékos piros lapot kapott. Hazai pálya, ember előny, akár hogy nézzük ez nagy sansz, de ahogy teltek a percek, azt kellett látnunk, hogy a vendégek tíz emberrel is magabiztosan, az általunk rendre eladott labdát pontosan megjátszva rendre zavart okoztak a kapunk előtt. Így tett Szlovák is a 29. percben, amikor remek lehetőséget szórakozott el. Rá egy percre Szlovák ugratta ki Ácsot aki bohócot csinált szinte a teljes védelmünkből, majd ballal Kiri fölött lőtt a hálóba. 0-2. A hegyes uralta a játékot, ennek ellenére sikerült a 38. percben szépítenünk, Nagy D. visszagurított labdáját Moldván keresztbe vezette a tizenhatoson belül, majd jobbal a hosszú sarokba lőtt. 1-2. Ez a gól egy kis remény sugarat nyújtott arra, hogy a második félidőben egy más szemlélettel pályára lépve, megfordíthatjuk a találkozót. Ebből aztán nem lett semmi, mert alig telt el pár perc a játékrészből, megint két gólos lett a különbség, ekkor Ács jobb oldali beadását Boros perdítette közelről a kapuba. 1-3. Ezek után Szlovák percei jöttek öt percen belül kétszer is csak centikkel kerülte el lövése után a labda a jobb kapufát. A 60. percben Nagy D. visszagurítását Filyó lőtte kapura, de Vígh hárítani tudott. A 64. percben lezárta a meccset a Mezőhegyes, Karancsi N. vezette hosszan a labdát, Kukovecz utolérte, de becsúszása után Szlovák elé a került a labda, akinek nem okozott gondot két méterről a kapuba lőnie. 1-4. Két perc elteltével sikerült faragnunk a hátrányunkból, amikor Zima labdája került Zsíroshoz, aki az ötös sarkáról lőtt a vendégek hálójába. 2-4. A vendégek ezek után megkönyörültek rajtunk, cseréikkel igencsak felhígultak, a 75. perc után már ritkán jöttek ki a térfelükről, viszont magabiztosan őrizték meglévő előnyüket annak ellenére, hogy még akadt Klimaj, és Gulyás előtt is lehetőség ami góllal kecsegtetett, de ezek kimaradtak. Nehéz ebben a találkozóban részünkről pozitívumot találni, annak tükrében, hogy több mint 70 percig ember előnyben voltunk, a vendégek több sebességi fokozattal gyorsabban játszottak, tehetetlenül szemléltük ahogy az Ács,(a mezőny legjobbja) Boros, Szlovák trió kedvére lubickolhatott szinte végig, az ember hátrányuk ellenére. A történelem ismétli önmagát, legutóbb másfél éve kaptunk hazai pályán négy gólt, szintén a Mezőhegyestől, amire szintén két góllal válaszoltunk, hát ennyit erről, hogy nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba. Ballagás alkalmával a vendégek elballagtak a három bajnoki ponttal, minket pedig pontszámban ugyan beért a Szabadkígyós, de jobb gólarányunknak köszönhetően még mindig a harmadik helyről várjuk a jövőheti, a kiesés elől menekülő, Tótkomlós elleni idegenbeli csatát, ami jelenlegi formánkat elnézve szintén nem ígérkezik könnyű feladatnak. Szarvasi jó: Moldván.

A jegyzőkönyv megtekintéséhez kattints a képre!