Kiejtettük az NB2-es Mosonmagyaróvárt!

• 2022.10.19.

Elérkezett a várva várt nap csapatunk a Magyar Kupa 6. fordulójában az NB2-es Mosonmagyaróvár együttesét fogadta kissé őszies időben az Erzsébet ligetben. A vendég csapat nem vette túl komolyan a találkozót, még a csapat vezetőedzője Várhidi Péter sem tartott csapatával, helyette a korábbi szarvasi játékos Nagy Mihály szakmai igazgatóként ült a kispadon.

Alig kezdődött el a mérkőzés, már is érkezett a hideg zuhany Szimhardt talált be lesről, a játékvezető azonban megadta a találatot. 0-1

Csapatunkat nem zavarta meg a bekapott gól, előbb Klimaj majd Moldván előtt adódott óriási lehetőség, azonban nem sikerült a kapuba találni. Azonban a 20. percben egyenlített csapatunk! Furár beadása után Klimaj közelről tuszkolta be a labdát az Óvári kapuba! 1-1

A szurkolóink még az egyenlítő gólt ünnepelték, amikor a 24. percben Moldván beadása után Polonszki fejelt a kapuba. 2-1

A tűzijáték még azonban nem ért végett, a 27. percben Szikora labda szerzése után, Klimaj második gólját szerezte. 3-1

A félidő hátralevő részében jobbára mezőnyjáték folyt, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.

A második félidőben is próbált csapatunk aktív maradni, az 54. percben Farkast állították meg szabálytalanul a büntetőterületen belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt csapatunk javára. A tizenegyest Moldván végezte el, azonban Boros kapus hárítani tudott.

A vendég együttes továbbra sem igazolta, hogy két osztállyal magasabban jegyzett bajnokságból érkezett, igazi nagyrészt fiatalok alkották csapatukat. Negyedórával a vége előtt azonban Furár végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését. 4-1

A hármas sípszó elhangzása után igazi örömünnep tört ki az Erzsébet ligetben. A szurkolók éltették a csapattuk míg a játékosok megköszönték nekik a szurkolást. Az egész csapat nagyszerűen játszott! SZÉP VOLT FIÚK! Folytatása következik …

Szarvasi FC – Mosonmagyaróvári TE 4-1 (3-1)
Szarvas, Erzsébet liget – 300 néző. Játékvezető: Borbás Bottyás Aurél (Sebestyén L., Kakuk Sz.)

Szarvas: Lévai B. – Szikora M., Bakró G., Polonszki P., Viszkok D. (Kukovecz D.), Furár R., Zima D., Kriska N. (Magyar M.), Moldván K. (Somogyi J.), Klimaj Z., Farkas N.
Vezetőedző: Rétes Pál

Mosonmagyaróvár: Boros T. – Benkovich Zs. (Csontos G.), Karacs P. (Glázer Á.), Deéry Á., Szimhardt M., Szarka K., Bohner R., Kószás K., Winkler L. (Csutora O.), Hécz A., Zsigmond K.
Szakmai igazgató: Nagy Mihály

Gólszerzők: Klimaj Z. 20′, 27′, Polonszki P. 24′, Furár R. 74′ illetve Szimhardt M. 8′

Rétes Pál: – Bár ellenfelünk egy jelentősen megfiatalított csapattal érkezett, ez nem von le semmit a nagy akarással és óriási motivációval játszó labdarúgóink érdemeiből.

Nagy Mihály, a Mosonmagyaróvár szakmai igazgatója: – Annak ellenére, hogy kilenc fiatalunk élete első felnőtt mérkőzését játszotta, tovább akartunk jutni. Ez sajnos több gyenge egyéni teljesítmény miatt nem sikerült. Gratulálok a szarvasiaknak!