U13: Egy-egy után kettő-kettő

• 2024.09.30.

Szeptember 19-én kezdte meg U13-as csapatunk szereplését a korosztályos bajnokságban, Dévaványa hasonló korú csapata ellen. Mivel a nyár folyamán mindkét csapat jelentős mértékben átalakult, így várható volt, hogy az újoncok számára némiképp idegen lesz a megnövekedett pályaméret.

A kapuk elvétve forogtak veszélyben, általában akkor, ha a védelmek figyelmetlenek voltak, de ezek a lehetőségek mindkét oldalon kimaradtak. A jeget Kepenyes-Darida Alex törte meg, egy kapu előtti kavarodás után kotorta a labdát a hálóba. Hat perccel később egy szerencsétlen öngóllal egyenlítettek a vendégek, így a mérkőzés végeredménye 1:1 lett. A csapatjáték terén bőven van fejlődésre lehetőség, a lelkesedés azonban mintaszerű volt a gyerekek részéről.

Szarvasi FC 1905 – Dévaványai SE 1-1 (0-0)
Szarvas, Erzsébet liget. Játékvezető: Brlás Zsolt

Szarvas: Harmati M. – Fekécs M., Ezer B., Pápai T., Korim Á., Szuprics A., Kepenyes-Darida A., Tóth D., Csilik N.
Cserék: Gyalog F., Szűcs G., Szebegyinszki Z., Galó B.
Utánpótlás edző: Kis Mátyás

Dévaványa: Valánszki M., Balogh Zs., Tóth Sz., Szarka B., Szitás D., Szűcs B., Farkas D., Jevuczó D., Tarsoly L.
Cserék: Ungi F., Feke B., Kovács T.
Csapatvezetők: Barna Sándor, Szitás László

Gólszerzők: Kepenyes-Darida A. 44′ illetve Szuprics A. 50′ (öngól)

A képeket Kovács Szonjának köszönjük!

Szeptember 27-én U13-as csapatunk meglehetősen szűk kerettel Köröstarcsán lépett pályára.

A szokatlan szeptemberi melegben a hazai csapat lépett fel támadóbb szellemben, mely rohamokat a gyerkőcök kifejezetten jól állták – az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a vendéglátók több kapufát is lőttek, így a szerencsével sem álltunk hadilábon. Egy beadás utáni bizonytalanságot végül kihasználták a hazaiak, viszont erre a félidő utolsó percében tudtunk reagálni Szuprics Attila révén. A második félidőben kiegyenlítettebb lett a játék, egy szerencsés lövést követően azonban a köröstarcsaiak ismét magukhoz ragadták a vezetést. Egy kavarodás után Galó Barna gondolt egyet, és az inkább felszabadításnak mondható, de életerős rúgása a széltől kissé megtámogatva bevágódott a tehetetlen hazai kapus felett a hálóba – mellyel ismét egyenlítettünk.

Az eredmény ezután már nem változott, így némileg szerencsés körülmények között szerzett pontot együttesünk. Folytatás kedden, október 1-én, Szeghalom csapata ellen.

Köröstarcsai KSK – Szarvasi FC ‘1905’ 2-2 (1-1)
Köröstarcsa, Sportpálya. Játékvezető: Bakos József

Köröstarcsa: Szpisjak P. – Gyaraki B., Dósai R., Papp M., Schmél N., Berecz Zs., Palotás Á., Mezei D., Boros N.
Csere: Katona L.
Utánpótlás vezetőedző: Vincze Gyula

Szarvas: Harmati M. – Fekécs M., Ezer B., Pápai T., Korim Á., Szűcs G., Tóth D., Szuprics A., Galó B.
Csere: Gyalog F.

Gólszerzők: Boros N. 24′, Papp M. 32′ illetve Szuprics A. 30′, Galó B. 44′