Kondoros: Kajári – Kasik, Süli, Vajgely, Somogyi (Harangozó), Klimaj K., Borgulya, Kajtár (Lakatos), Hanyecz H., Miklya, Hanyecz B. Edző: Fodor Sándor.
Szarvas: Kiri – Kovács S., Kukovecz, Szikora, Filyó, Gulyás (Szín), Zima, Klimaj Z., Moldván, Zsíros, Nagy Sz. D.
Edző: Rétes Pál.

Gólszerző:
Somogyi (36.), Miklya (86.)

Fodor Sándor: — A végére teljesen felőröltük a végig harciasan játszó ellenfelünket és így megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Rétes Pál: — Vállalható vereséget szenvedtünk a meggyőző mezőnyjátékot nyújtó bajnok otthonában.

Furár Tibor tudósítása:

Ezen a hétvégén annak a kondorosi csapatnak a vendégei voltunk, amelyik már hetekkel ezelőtt megnyerte a bajnokságot. Ahhoz, hogy reményünk maradjon a 3. hely megszerzéséhez minden féle képen 3 pontot kellett volna szereznünk, esélyünket nem javította az a tény, hogy a KOTE ebben a szezonban, otthonában még nem talált legyőzőre, és az sem, hogy nagyon régen nem sikerült ellenük megízlelnünk a győzelem ízét. Az első percekben kiegyenlített játékot láthattunk, az első lehetőség a 10. percben előttünk adódott, Moldván beadásáról Gulyás csak centikkel maradt le. Azután szép lassan a hazaiak átvették a játék irányítását, labdabiztos középpályásaival nehezen tartottuk a lépést, ennek ellenére helyzetet nem sikerült kialakítaniuk, mert lehetőségeik nagy része lesen halt el. Gólra egészen a 37. percig kellett várni, sajnos ez a mi kapunkba esett, Klimaj Z.-t a középvonalnál szabálytalanul szerelték, a megszerzett labdával Klimaj K. lépett ki a védőink közül, már csak Kirivel állt szemben, mégis balra passzolt Somogyinak, akinek nem okozott problémát az üres kapuba juttatni a labdát. 1-0. A félidőből hátra levő percekben már említésre érdemes esemény nem történt. A második játékrész elején semmi változás nem történt az elsőhöz képest, kondorosi fölénnyel teltek a percek. Az 54. percben kihagytuk az első (és egyben utolsó) nagy helyzetünket, Zsíros nagyszerűen ugratta ki Zimát a védők közül, aki 8 méterről, jobbal a már fekvő kapus lábát találta el. Ezek után újra a régi kerékvágásba került a játék menete, bár próbálkoztunk néhány gyors ellentámadással, de ezekben nem volt akkora lendület, hogy problémát okozzunk vele a hazai védősornak. A félidő második felétől a KOTE gyors léptű cseréinek köszönhetően felpörgette a játékot, helyzetek jelezték, hogy végleg el akarják dönteni a találkozót. A 72. percben Miklya, rá egy percre Klimaj K. lövését védte Kiri. Majd a 87. percben eldőlt a találkozó, a középen lesről kilépő Harangozó lövése még kipattant a jobb kapufáról, de a jókor érkező Miklya öt méterről a hálóba lőtt. 2-0. A mérkőzés lezárásaként még kialakult egy kis tűzijáték a kapunk előtt amikor Miklya lőtt Kiribe nyolc méterről, a kipattanót is Ő küldte kapura, de lövését Szikora kivágta a gólvonalról. A mérkőzés összegzéseként elmondhatjuk, hogy egy nem túl magas színvonalú meccsen a hazai bajnokcsapat magabiztosan nyerte meg ezt a találkozót, amin ugyan mindent megtettünk, de nem tudtuk megnehezíteni a dolgukat, a jobbik csapat győzött. Sajnos ez találkozó, hangulatában meg sem közelítette az eddigi Kondoros-Szarvas csaták filingjét, sokszor a tücskök ciripelése elnyomta a közönség „zaját” úgy látszik a hazai nézők már megszokták az „úgyismindígnyerünk” meccseket, és nem hozza lázba őket egy kistérségi derbi, kívánom nekik, hogy ez változzon meg majd az NBIII-ban egy Kozármisleny, esetleg, egy Szentlőrinc elleni meccsen. Ez a kondorosi a csapat az évek alatt kinőtte a megye1-et, és biztos vagyok benne, hogy ha vállalják a megmérettetést, magasabb szinten is megállják a helyüket. Sajnos ezzel a vereséggel az is eldőlt, hogy ebben az évben már nem tudunk dobogós helyen végezni, így nem maradt más választásunk, mint az, hogy jövő héten, hazai környezetben a Mezőkovácsháza ellen, szépen búcsúzzunk az idénytől. Szarvasi jók: Kiri, Kukovecz, Filyó.