• 2022.10.19.

Első alkalommal rendeznek Kondoroson a megyei bajnokságban szereplő csapatok számára teremlabdarúgó tornán, amelyen csapatunk is szerepel.
Együttesünk az A-csoportban a Kunágota, a Mezőkovácsháza és a Kondorossal mérkőzött meg a szombati napon.

Játékosaink: Bakró Géza, Gulyás Ádám, Furár Róbert, Kiri Bence, Kiri Mihály, Klimaj Zoltán, Moldván Krisztián, Nagy Dávid, Szappanos Kristóf, Szikora Milán
Edző: Rétes Pál

IMG_7125

Kunágotai TE – Szarvasi FC 2-6

Az első mérkőzésünket a megyei másodosztályban szereplő Kunágota csapatával játszottuk. A Kiri – Bakró, Szikora, Furár, Moldván, Nagy D. összeállításban kezdtük a meccset, a harmadik percben Bakró vállalkozott távoli lövéssel, mely utat is talált a kapuba 0-1. A vezetés megszerzése után is folyamatosan dolgoztuk ki a kisebb nagyobb helyzeteket, de Nagy Dávid illetve Klimaj is csak a kapufát találta el. A 13. percben Kiri Bence szabálytalansága után szabadrúgással jöhetett a Kunágota, a rögzített helyzet után Puporka Elemér egyenlített 1-1. Sokáig azonban nem volt döntetlen az eredmény előbb Klimaj szerezte meg az első gólját a mérkőzésen (1-2), majd Nagy Dávid kapufás góljával már két gólos volt az előnyünk 1-3. A 17. percben Puporka szabálytalankodása után 2 perces emberelőnybe kerültünk, melyet Furár büntetett góllal 1-4. Hat perccel a vége előtt a rutinos Papp szépített 2-4. Az utolsó öt percben Klimaj percei következtek, előbb többszöri próbálkozás után jutott a labda a hálóba (2-5), majd egy szöglet után a harmadik gólját szerezte a mérkőzésen rutinos támadónk. 2-6

IMG_7064

Kondorosi TE – Szarvasi FC 4-2

Második mérkőzésünket a szomszédvár Kondoros csapata ellen vívtuk. A találkozót nem kezdtük túl jól a második percben Borgulya volt eredményes egy távoli bombával 1-0. A mérkőzés első perceiben a házigazdák voltak aktívabbak, a 6. percben egy szabadrúgás után ismét Borgulya volt a gólszerző 2-0. A második hazai gól után ébredeztünk de a hazaiak kapusa remekül védett. A 15. percben Klimaj szépített 2-1. Két perccel később pedig Moldván gyönyörű góljával már döntetlen volt az állás 2-2. 4 perccel a találkozó vége előtt, emberhátrányba kerültünk 2 percre Moldván ült le a kispadra. Néhány másodperccel a kiállítás lejárta előtt Mihalecz szerezte meg a vezetést a Kondoros számára 3-2. Csapatunk mindent megtett az utolsó percekben az egyenlítésért, még Kiri is mezőnyjátékosként vett részt a játékban, de az utolsó pillanatokban Mihalecz második góljával végleg eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét. 4-2

IMG_7180

Szarvasi FC – Mezőkovácsházi TE 1-1

Utolsó csoportmérkőzésünkön, mindkét csapat a továbbjutásért játszott. Az első percben Furár ütközött az ellenfél védőjével, mely megmozdulás után sajnos nem tudta, már folytatni a játékot. A korábban látott mérkőzések alapján elmondható volt, hogy mindkét csapat igen biztonsági játékot játszott, amely rá nyomta a bélyegét a mérkőzés színvonalára. A 9. percben Bakró bombájával azonban megszereztük a vezetést 1-0. Helyzetek mindkét oldalon adódtak a továbbiakban is, de vagy a támadók voltak pontatlan vagy a kapusok mentették a menthetőt. A 22. percben azonban egyenlített a Mezőkovácsháza Balázs révén 1-1. Az utolsó percekre felpörögtek az események de egyik csapat sem tudta maga javára eldönteni a mérkőzést, így maradt a döntetlen, amellyel csapatunk jutott a legjobb nyolc közé.

DSC_0416Fotó: Nagy Marcell (bmsextra.hu)